ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Arama Motoru Optimizasyonu

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) konusu markaları oldukça meşgul ediyor. Bir e-ticaret siteniz varsa, bir girişimde bulunmak istiyorsanız ya da dijital pazarlama sektörü içerisindeyseniz, bu konuları öğrenmeniz gerekenlerin en başına yazmalısınız.

 

Seo  (Arama Motoru) Hizmeti

 

Ülkemizde Seo Uzmanlığı giderek artan bir popüleriteye sahiptir. Seo konusunda uzman olan kişiler kendilerini sürekli geliştirmek ve arama motorlarının algoritmalarını takip etmek zorundadırlar. Çünkü arama motorları belli dönemlerde algoritmalarını değiştirir ve sıralamalarını optimize etmeye çalışırlar. Amaç daha güncel ve değerli içerikleri kullanıcaya sunmaktır.

Ayrıca belli bir zaman içinde  arama motoru algoritmaları Seo Uzmanları tarafından etik dışı kullanılarak deşifre edilip, amacını yitirir. Arama motorlarının açıklarını öğrenen, Seo Uzmanları legal olmayan bir takım çalışmalarla organik olarak sıralamalarda yükselmeyi başarırlar. Bu durumu engelleyebilmek adına arama motorları algoritma güncellemesini  geçici bir çözüm olarak görür.

Google sıralamalarından sitelere gelen ortalama trafiğe bir göz atalım.

 1. sıradaki site arama trafiğinin %36,4’ünü,
 2. sıradaki site %12,5
 3. sıradaki site %9,5
 4. sıradaki site %7,9
 5. sıradaki site %6,1
 6. sıradaki site %4,1
 7. sıradaki site %3,8
 8. sıradaki site %3,5
 9. sıradaki site %3,0
 10. sıradaki site %2,2
 11. sıradaki site 2. Sayfanın başında yer aldığı için genelde 10.sıradan bir miktar fazla trafik almaktadır. %3-3,5 arası.

Bu oranlar toplandığında trafiğin %92’sine denk gelir. Geriye kalan %8’lik oranı ise 2.ve 3.sayfadaki siteler paylaşmaktadır. Bu bilgilerden Seo Hizmetinin ne kadar önemli ve ciddiye alınması gereken bir konu olduğu açıkça görülmektedir.

Sizde konusunda uzman bir ekipten hizmet almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

essecreative_slider2