hizmetlerimiz

Sosyal Medya Hizmetleri


Sosyal Medya(Mecra) Nedir?

Sosyal medya;  yeni nesil web teknolojilerinin  getirdiği kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımının, takip edildiği ve yönetildiği dijital platformdur.
Birçok insanın mobil olduğu bir dönemde paylaşım ve iletişim sınırı olmadan özgür ve özgün tartışma zemini yaratan sosyal medya, kişi ve birey iletişiminin yanında marka ve kurum konumlandırması açısında da son derece önemlidir. İletişim açısından sosyal medya,  eğitim ve bilgi sağlamanın da kapılarını ardına kadar açmaktadır. 

Sosyal Medya Uzmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmanlığı; her geçen gün popülaritesi artan hizmetlerden biri haline gelmektedir.
Sosyal medya uzmanı; kısıtlı veri ve argümanla markanıza sosyal mecralarda maksimum fayda ve algı yaratan kişidir.
Digital dünyada markaların konumlanması ve rekabet edebilmesi için aktif ve dinamik bir yapıya sahip olması kaçınılmazdır. Bir sosyal medya uzmanının görevi tamda bu noktada başlamaktadır. Sosyal medya uzmanı, oluşturacağı strateji ile önce markanızın konumlanmasını sağlar, daha sonra da edinilen bu konumun korunması ve yenilenmesi için çaba gösterir.
Sosyal medya uzmanı bir grafik tasarımcısı değildir, web tasarımcısı değildir, yazılımcı hiç değildir. Sosyal medya uzmanı sosyal mecrada yaşayan kendine özgü tecrübe ve donanıma sahip, sosyal mecraların ince çizgilerini takip eden ve yöneten özel insanlardır. 

Sosyal Medya Toplumu Nasıl Etkiler?

Sosyal mecralar hayatımıza girdiğinden beri yaşantımızda bir çok değişiklik ortaya çıktı. Yeni hobilerimiz, yeni uğraşlarımız çıktı ortaya. İnkar edilecemeyek bir gerçek varsa oda sosyal medyanın hayatımızı direk etki altına aldığıdır.

 

Dünyada yaklaşık 2 milyar insan internet kullanıyor ve kullanıcılardan oluşan içerik/mecra aynı oranda insan tarafından takip edilmektedir.  Sosyal medya'da ön planda olabilmek için, özgün ve creative olmak zorunludur. Yani sosyal medya insanların yaratıcı taraflarını ön plana çıkarmaktadır. Fikir  ve düşüncelerin önem kazandığı bu mecrada; özgün, objektif ve istikrarlı bir yapınızın olması söz sahibi olmanız anlamına geliyor. Öyle ki gerçek hayatında son derece pasif ve kariyersiz olan bir insan sosyal medya ki başarısı ile milyonlarca kişi tarafından takip edilip tanınan bir kişi(seeding) haline dönüşebiliyor. Yazının devamı için tıklayın.


Sizde profesyonel bir ekiple çalışmak istiyorsanız, lütfen tıklayınız. Yada info@essecreative.net adresinden bize ulaşın.


Sosyal medya Kulübü  l  Sosyal Medya Hizmetleri  l  Diğer Hizmetler  l  Referanslar l  Ajans  l  İletişim l  Teklif İste  l  Blog