hizmetlerimiz

Seo Hizmeti

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) konusu markaları oldukça meşgul ediyor. Bir e-ticaret siteniz varsa, bir girişimde bulunmak istiyorsanız ya da dijital pazarlama sektörü içerisindeyseniz, bu konuları öğrenmeniz gerekenlerin en başına yazmalısınız.

Seo  (Arama Motoru) Hizmeti

Ülkemizde Seo Uzmanlığı giderek artan bir popüleriteye sahiptir. Seo konusunda uzman olan kişiler kendilerini sürekli geliştirmek ve arama motorlarının algoritmalarını takip etmek zorundadırlar. Çünkü arama motorları belli dönemlerde algoritmalarını değiştirir ve sıralamalarını optimize etmeye çalışırlar. Amaç daha güncel ve değerli içerikleri kullanıcaya sunmaktır.

Ayrıca belli bir zaman içinde  arama motoru algoritmaları Seo Uzmanları tarafından etik dışı kullanılarak deşifre edilip, amacını yitirir. Arama motorlarının açıklarını öğrenen, Seo Uzmanları legal olmayan bir takım çalışmalarla organik olarak sıralamalarda yükselmeyi başarırlar. Bu durumu engelleyebilmek adına arama motorları algoritma güncellemesini  geçici bir çözüm olarak görür.

Seo çalışmasına etik olarak baktığımızda kendi içinde 2'ye ayırabiliriz. 

Black Hat Seo: Az önce bahsettiğimiz gibi arama motorunun açıklarından istifade ederek, etik ve yasal olmayan yollarla haksız bir şekilde üst sıralarda yer alma işlemidir. Arama motorları uzun vade de bu işlemleri algılar ve bu işlemleri yapan siteleri sonsuza kadar arama motorlarından kaldırırlar. Tavsiye edilmeyen amatör çalışmalardır.

White Hat Seo: Arama motoru yönergelerine uygun hareket ederek, doğal yollardan üst sıralarda yer alabilme işlemidir. Tüm çalışmalar etiktir ve kuralına göre yapılır. Sonuçlar uzun ve kalıcıdır. Bu tarz bir seo çalışması belli bir zaman dilimi içerisinde istikrarlı ve bir strateji eşliğinde yürütülmelidir. Rakip ve pazar analizi, keywords analizi, arama sonuç değerleri  eşliğinde hazırlanan bir seo çalışması etkisini kısa zamanda gösterir ve kalıcı faydalar sağlar. Seo Hizmetleri genel olarak kendi içinde 2'ye ayrılır. 

 Seo Hizmetleri genel olarak kendi içinde 2'ye ayrılır. 

Site içi Seo : Google'ın yeni algoritmasında yayınladığı güncellemelerle site içi seo hizmeti oldukça önem kazanmıştır. Bu yeni güncelleme ile önceden bu kadar önemli olmayan özgün içerik, güncelleme sıklığı, istikrarlı ziyaretçi trafiği ve sayfa görüntülenme sayısı, site içi sayfalarda geçirilen süre, yapılan yorumlar ve paylaşımlar, site içi link yapısı ve etiketleme  gibi kullanıcı odaklı bir çok özellik kritik önem kazanmıştır.

Bunların dışında arama motorlarına uygun link yapısı, site başlığı, site açıklaması ve site içi anahtar kelime girişide teknik anlamda önem teşkil etmektedir. Site içi seo hizmeti genel çalışmanın yaklaşık %35'ini oluşturur.

Site Dışı Seo : Web sitenizin domain uzantısı(.com.tr / gen.tr v.b.) ve ismi (www......com) site dışı seo konusunda başta gelen kriterlerdendir. Google'la bir arama geldiğinde bir çok kriteri eşleştirerek sonuçları sıralar. Site dışı bu kriterlerden bazıları şunlardır. Hosting kalitesi, blog, backlink kalitesi ve adedi, site indexlenme hızı, dmoz kaydı, alexa değerleri v.b...

Google sıralamalarından sitelere gelen ortalama trafiğe bir göz atalım.

 1. sıradaki site arama trafiğinin %36,4'ünü,
 2. sıradaki site %12,5
 3. sıradaki site %9,5
 4. sıradaki site %7,9
 5. sıradaki site %6,1
 6. sıradaki site %4,1
 7. sıradaki site %3,8
 8. sıradaki site %3,5
 9. sıradaki site %3,0
 10. sıradaki site %2,2
 11. sıradaki site 2. Sayfanın başında yer aldığı için genelde 10.sıradan bir miktar fazla trafik almaktadır. %3-3,5 arası.

Bu oranlar toplandığında trafiğin %92'sine denk gelir. Geriye kalan %8'lik oranı ise 2.ve 3.sayfadaki siteler paylaşmaktadır. Bu bilgilerden Seo Hizmetinin ne kadar önemli ve ciddiye alınması gereken bir konu olduğu açıkça görülmektedir.

Sizde konusunda uzman bir ekipten hizmet almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

ajans,  l   diğer hizmetler, l   referanslar,   l   teklif iste,  l   iletişim,   l  blog